Araştırmacı gözüyle, gıdada yükselen 6 trend!

-

Araştırmalarıyla gıda da dahil, hızlı tüketim ürünleri sektöründeki gelişmelere ışık tutan Nielsen Türkiye’nin Genel Müdürü Didem Şekerel Erdoğan, pazar verilerinden yola çıkarak gıda ürünlerinde yükselen 6 trendi anlattı. Şekerel’e göre, “iyi ve sağlıklı ürün”, “Premium (özellikli ürün)”, “daha yoğun lezzete sahip ürünler”, “yöresel lezzetler”, “pratiklik, kolaylık sağlayan ürünler” ve nihayet “etik değerlere ve sürdürülebilirliğe vurgu yapan ürünler” pazar büyümesine de katkı yapıyor.

1987 yılından bu yana Türkiye’de hizmet veren Nielsen Araştırma Hizmetleri; satış etkinliği danışmanlığı, alışverişçi davranışları, tüketici içgörü müşteri hizmetleri ve perakende ölçüm hizmetleri alanında iş ortaklarına danışmanlık yapıyor.

Ağustos 2017’de Nielsen Türkiye Genel Müdürü olarak atanan Didem Şekerel Erdoğan, iş kadınları arasında başarılı bir rol model olarak öne çıkıyor. Didem Şekerel Erdoğan ile Nielsen’i, hızlı tüketim ürünleri pazarını ve gıda ürünleri pazarında yükselen trendleri konuştuk.

Nielsen’i bize kısaca tanıtır mısınız?

Nielsen Holdings PLC (NYSE: NLSN), tüketicilerin izledikleri ve satın aldıklarıyla ilgili kapsamlı bir anlayış sunan global bir performans yönetimi şirketi. Nielsen’in Watch segmenti, medya ve reklam müşterilerine içeriğin -video, ses ve metin- tüketildiği tüm cihazlardan edinilen toplam izleyici ölçümleri hizmeti sağlar. Buy segmenti ise paketli tüketim malları üreticilerine ve perakendecilere, perakende performans ölçümüyle ilgili endüstrinin tek global bakış açısını sunar.

Nielsen, Watch ve Buy segmentleri ile diğer veri kaynaklarından edindiği bilgiyi entegre ederek, müşterilerine hem dünya sınıfında ölçümler hem de performanslarını geliştirecek mantıksal analizler sağlar. Bir S&P 500 firması olan Nielsen, dünya nüfusunun %90’ını kapsayan 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

 

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir