Anneleri en çok hatırlayan sektörler hangileri?

-
Anneleri en çok hatırlayan sektörler hangileri?

Anneler Günü’nü kutlayan markalar her yıl olduğu gibi bu yıl da anneleri yalnız bırakmadı. Medya Takip Merkezi (MTM), çeşitli hediye seçenekleri ve özel kampanyalarla anneleri buluşturan markaların medyada reklam görünürlüklerini ele aldı. 1 Nisan ile 8 Mayıs tarihleri arasında reytingi yüksek on üç TV kanalını kapsayan rapora göre, en çok reklam veren markalar arasında Simfer, Altınbaş ve Özdilek yer aldı. İşte araştırmanın tüm detayları…

MTM Medya Takip Merkezi’nin, 01 Nisan – 8 Mayıs 2016 tarihlerinde, 13 TV kanalı üzerinden,  yaptığı reklam ölçümleme sonuçlarına göre, en çok reklam veren markalar listelendi.

Araştırmaya göre, “Beyaz Eşya” bin 890 reklamla listenin ilk sırasını oluştururken, “Küçük Ev Aletleri” bin 619 reklam listenin ikinci sırasında yer aldı. Listenin üçüncü sırasında bulunan “Tıbbi Cihazlar” bin 612 reklam verirken “E-ticaret” sektörü ise 804 reklamla dördüncü sıraya yerleşti. “Mücevher” sektörü 640 reklamla beşinci, “Parfüm/Deodorant” ürünleri 499 reklamla altıncı sırada yer buldu.

Gıda sektörü, ekranlardan da tüketicisiyle buluştu

mtm-anneler-gunu-arastirmasi-gidahatti

Sırasıyla “Ev Tekstili”, “Tekstil Firmaları”, “Mağazacılık” ve “Ayakkabı / Terlik / Çanta” listeye giren sektörler arasında bulunuyor.

Simfer ‘den annelere özel sürprizler

Anneler Günü’ne özel en çok reklam veren “Beyaz Eşya ve Küçük Ev Aletleri” araştırmasında Simfer bin 626 reklamla listenin ilk sırasında yer aldı. Korkmaz 704 reklam vererek listenin ikinci sırasında yer alırken, Sinbo markası 636 reklamla listenin üçüncü sırasındaydı. Sırasıyla Esse 323, Arçelik 287, Bosch 131, Beko 125 ve Termikel 32 reklamla listeye giren markalar arasında yer aldı.

anneler-gunu-2-gidahatti

 

Altınbaş anneleri ilk sırada taçlandırdı

“Mücevher” sektöründe TV’de en çok reklam veren markalar arasında Altınbaş, 356 reklamla listenin zirvesinde yer aldı. Listenin ikinci sırasında 280 reklamla Pandora Takı ve üçüncü sırasında 177 reklamla Atasay yer buldu. Takı ve aksesuar markası So Chic 107 reklamla listenin dördüncü sırasında yer alırken, Kuyumcu Kent Wedding 45 reklamla beşinci sıradaydı.

Acun zirveyi Cem Yılmaz’a kaptırdı

anneler-gunu-3-gidahatti

 

Ev Tekstil Ürünleri anneleri yalnız bırakmadı

Araştırmaya göre “Ev Tekstil” firmaları, anneleri bu özel günde unutmadı. Özdilek 373 reklam adetiyle listede zirveyi belirledi. Karaca Home 183 reklamla ikinci, Taç 179 reklamla üçüncü, English Home 118 reklamla dördüncü ve İstikbal 110 reklamla beşinci sırada yer aldı.

Teknomarketler arasında Media Markt 71 reklamla ilk sırada yer alırken Teknosa 54 reklamla ikinci, Vatan Bilgisayar 31 reklamla üçüncü sırada tüketicisiyle buluştu.

“Süpermarketler” sektörü arasında en çok reklamı Carrefoursa markası verirken, onu Şok ve Kipa takip etti.

 

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

 

 

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir