Amcor İstanbul Fabrikası, üretimiyle globalde en büyük

-
Amcor İstanbul Fabrikası, üretimiyle globalde en büyük

Gıda ambalajı üretimiyle elde ettiği 80 milyon dolar ciro ile Amcor’un global ciro sıralamasında ilk 15’e giren İstanbul fabrikası, yıllık 13 bin tonu bulan üretimiyle de şirketin globaldeki en büyük fabrikası oldu.

Amcor-logo-www.gidahatti.comAvustralya merkezli Amcor, 45 ülkede, 180 fabrikası ve 27 bin çalışanı ile ambalaj sanayinde faaliyet gösteriyor. Amcor’un İstanbul fabrikası, şirketin fabrikaları arasındaki global ciro sıralamasında ilk 15’in içerisine girmeyi başardı. Gıda sektörü ağırlıklı olmak üzere yurtiçinde ve yurtdışında birçok üretici firmaya baskılı ambalaj malzemesi üretilen Tuzla’daki fabrikada yıllık 13 bin ton üretim gerçekleştiriliyor.

Amcor-Genel-Müdürü-Mehmet-Kurma-www.gidahatti.comAmcor İstanbul’dan 20 ülkeye ihracat

Amcor Flexibles İstanbul Genel Müdürü Mehmet Kurma, Batı Avrupa ile Ukrayna ve Rusya başta olmak üzere 20 ülkeye ihracat yaptıklarını söyledi. Avrupa’da kahve, peynir, kuru gıda ve çerez ambalajı konusunda önemli bir tedarikçi olduklarının altını çizen Kurma, iç piyasada ise gıda ambalajı konusunda Tadım ve Kurukahveci Mehmet Efendi’nin en büyük üreticilerinden biri olduklarını, yakın zamanda Eti için de üretime başlayacakları bilgisini verdi.

2015 yılını 80 milyon dolar ciro ile tamamlayacaklarını bildiren Kurma, “Amcor Flexibles İstanbul fabrikası, kapasite anlamında Amcor’un globalde en büyük fabrikası. Ciro olarak da ilk 15 fabrika içinde yer alıyor. Dolayısıyla Amcor için en önemli üretim üslerinden biri haline geldik. Tesisimizi yeniledik ve 4.5 milyon avro yatırım gerçekleştirdik. Yaptığımız yatırımla artık üretimde kullanılan solvent emilip tekrar işleme tabi tutularak geri kazanılıyor” dedi.

Amcor-Flexibles-www.gidahatti.comİş güvenliği ödül getirdi

Amcor’un her yıl iş güvenliği alanında ödüller verdiğini de vurgulayan Kurma, Amcor Flexibles İstanbul’un uyguladığı “İş Güvenliği Kaptanları” projesi ile Avrupa ve Amerika grubundaki 68 Amcor fabrikası arasında Safety Avvards Altın Ödülü’ne layık görüldüğünü kaydetti. Kurma, “Safety Captains (Güvenlik Kaptanları) girişimini başlatarak her çalışanın güvenlik konusunda sorumluluk almasını sağlayacak bir yöntem geliştirdik. Bu sistemde vardiya sorumluları, ekip üyeleri arasından o hafta güvenlik kaptanı olacak kişiyi seçiyor. Güvenlik kaptanlarımız, vardiya sorumlusunu destekliyor ve üretim bölümünde davranışı gözlemleyecek ikinci bir çift göz olma görevini üstleniyor. Çalışma ortamının güvenliğiyle ilgili tüm gözlemlerini ve yorumlarını kaydediyor, güvensiz davranışlara tanık olduğunda da müdahale ediyor. Güvenlik Kaptanı uygulamasıyla çok tehlikeli işletme kategorisinde olup, yaklaşık 400 çalışanımız ile 1092 gündür kaza yaşamadık” dedi.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın