Ambalaj, markanın konuşan yüzü

-
Ambalaj, markanın konuşan yüzü

Ambalaj Ay Yıldızları 2015 Yarışması’nda 6 ambalaj tasarımı ile en fazla ödüle layık görülen Umay Çubukçu Tasarım Atölyesi’nin sahibi Umay Çubukçu, “Tüketici markette, 3 saniye içinde ürünle ilişki kuruyor ya da ürüne teğet geçiyor. O 3 saniyede ambalajın, hiçbir aracı olmadan, kendini tüketiciye anlatabilmesi gerekiyor” dedi.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları 2015 Yarışması’nda iki farklı kategoride 6 ambalaj tasarımı ile en fazla ödüle layık görülen Umay Çubukçu Tasarım Atölyesi, iki Altın, üç Gümüş ve bir Yetkinlik olmak üzere toplam 6 ödül kazandı.

Umay Çubukçu Tasarım Atölyesi, yarışmanın “Grafik Tasarım” kategorisinde Pastavilla Junior Makarna ambalaj tasarımıyla ve Sek 23 Nisan’a Özel Aromalı Sütler ambalaj tasarımıyla iki Altın Ödül,  Sek Aromalı Sütler ambalaj tasarımı ve Sek Meyve Nektarı Ailesi ambalaj tasarımları ile iki Gümüş Ödül, Tat Ketçap Ailesi ambalaj tasarımı ile Yetkinlik Ödülü ve “Ev-Otomotiv-Ofis Araç ve Gereçleri ile İhtiyaç Malzemeleri/Diğer Gıda Dışı Ürün Ambalajları” kategorisinde “Bingo Kuzumun Kokusu” ambalaj tasarımıyla da Gümüş Ödül olmak üzere toplam 6 ödül aldı.

umay-cubukcu-www.gidahatti.comUmay Çubukçu: Çalıştığımız ürünü rafların starı yapmayı çok seviyoruz!

Ambalaj tasarımının pazarlamada son ve en kritik aşama olduğunu ifade eden Umay Çubukçu, atölyesinin yarışmada kazandığı ödüllerle ilgili olarak şunları söyledi:

“Ambalaj, raftaki ürünü tüketiciyle direkt buluşturan, markanın konuşan yüzü olarak öne çıkıyor. Tüketici markette, 3 saniye içinde ürünle ilişki kuruyor ya da ürüne teğet geçiyor. Satın alma anında tüketici ve ürün baş başa kalıyor. Geçen 3 saniyede ambalajın, hiçbir aracı olmadan, kendini tüketiciye anlatabilmesi gerekiyor. Eğer anlatmayı başaramazsa rafta kalıyor.

Biz 3 boyutlu düşünüyor, tasarlıyor ve işimizi kuyumcu hassaslığıyla yapıyoruz. Atölye olarak çalıştığımız markayı ve ürünü, raflarda star yapmayı; tüketicisine ilk göz kırpanın o ürün olmasını sağlamayı çok seviyoruz. Tasarımlarımızın ödüle layık görülmesi, bizim için çok büyük bir mutluluk kaynağı ve işimizi doğru yaptığımızın önemli bir göstergesi.  Başta ekibim olmak üzere, Ambalaj Ay Yıldızları 2015 Yarışması’nda kazandığımız ödüllü tasarımlarımıza emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.”

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın