ABD’den gıda güvenliği için yeni kurallar

-
ABD’den gıda güvenliği için yeni kurallar

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), üretilen ve ithal edilen gıdalara ilişkin yeni kurallar hazırlandığını, gıda tedarik zincirindeki güvenlik kontrollerinin artırılacağını duyurdu.

FDA, Gıda Güvenliği Modernizasyon Yasası’ndaki 7 önemli kuraldan 5’i üzerindeki çalışmalarını sonuçlandırdı. Hijyen ve kasıtlı tağşiş hakkındaki iki kural ise 2016 yılı baharında ele alınacak.

Gıda Güvenliği Modernizasyon Yasası’nın parçası olarak üç yeni düzenleme yapıldığını açıklayan FDA, Ürün Güvenliği kuralının yetiştirilen, toplanan, paketlenen ve stoklanan ürünler için “bilime dayalı standartlar” oluşturduğunu bildirdi.

gıda sanayiYabancı Tedarikçi Doğrulama Programı (FSVP) kuralları, ithalatçılara ABD güvenlik standartlarıyla uyumlu şekilde gıda üreten yabancı tedarikçileri doğrulama zorunluluğu getirecek.

Onaylanmış Üçüncü Taraf Belgelendirme kuralları, gıda güvenliği denetimlerini yürütmek ve yabancı gıda firmalarının FDA gıda güvenliği şartlarına uyduğunu göstermek için üçüncü taraf belgelendirme kuruluşlarının onaylanması için bir program oluşturuyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir