9. Çorlu Tarım Fuarı başladı

-

TÜRKİYE’nin en büyük açık alan tarım fuarı olan 9. Çorlu Tarım Fuarı açıldı. Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan fuar alanını incelerken, esnaflar ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Türkiye’nin en büyük açık alan tarım fuarı olan 9. Çorlu Tarım Fuarı, düzenlenen törenle açıldı. Fuarda, traktör, biçerdöver, otomotiv, ticari araç, sulama, ilaçlama, tohumlama, gübreleme, enerji, tarım, gıda ve hayvancılık ürünleri alanında hizmet veren firmalar yer aldı. Fuar açılış törenine; Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Enis Sülün, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti başkan ve temsilcileri, sivil toplum örgütleri, katılımcı firma yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış töreninde sırasıyla Renkly Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Umut Güngör, Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş ve Vali Mehmet Ceylan birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle fuar açılışı gerçekleştirilirken, protokol üyeleri fuara katılan firma stantları ziyaret edilerek ürün ve hizmetler hakkında bilgiler aldı. Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan da stantları ziyaret ederek esnaflar ve vatandaşlarla görüştü. 9. Çorlu Tarım Fuarı, 3-7 Ağustos 2016 tarihleri arasında açık kalacak. Fuarı çok sayıda vatandaşın ziyaret etmesi bekleniyor.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir