5 şeker fabrikasının satışına sert tepki

-

Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası (Şeker-İş), Özelleştirme Yüksek Kurulunun (ÖYK) 5 şeker fabrikasının satışını onaylamasına sert tepki gösterdi.

Turhal, Yozgat, Çorum, Bor ve Kırşehir Şeker Fabrikalarının satışı, ÖYK tarafından onaylanarak 5 Mayıs 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Bu onayın ardından Şeker-İş Sendikası Başkanı İsa Gök yaptığı açıklamayla ÖYK onayını şöyle eleştirdi:

“ÖYK tarafından 5 şeker fabrikasının satışına onay verilmesi Türkiye’de hukuku hiçe sayan bir garabet örneği, süngüyle vurup dipçikle dağıtılan adalet, millete saygısızlıkta gelinen en son nokta, skandal ve cahil cesareti olarak tarihteki yerini alacaktır. Şeker sektörünün ipi yıllardır siyaseti yanlış bilgilendiren Özelleştirme İdaresi Başkanlığı eliyle hangi çıkarla ve kaç paraya yaptırıldığı gizlenerek şekerin Ş’sini bilmeyen Ak Yatırım isimli bir firma tarafından çekilmiştir. Ve bu yok oluşa Nişasta Bazlı Şekerlere bir sözü olmayan zavallı bürokrasi artığı bukalemunlar çanak tutmuşlardır.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın