2018 yılına yeni logo ile girdi

-
2018 yılına yeni logo ile girdi

Bu yıl kuruluşunun 55’inci yılını kutlayan yumurta ve beyaz et sektörünün önde gelen markalarından Keskinoğlu, logosunu yeniledi.

Aile şirketi Keskinoğlu, kurumsal bir yapı kazanmak için Mart 2017’de şirketin yönetimini, profesyonellerden oluşan bir icra ve danışma kuruluna devretmişti. Bu kapsamda, Yapı Kredi eski Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Bayazıt ve Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar’ın şirkete ve aileye danışmanlık yapacağı, Deloitte Türkiye eski CEO’su Hüseyin Gürer’in de, kurumsal yeniden yapılanma ve yönetim süreçlerinin planlanmasında aktif rol alacağı açıklanmıştı.

Kurumsallaşma çalışmaları kapsamında 2017 yılında üst yönetim kadrosunu profesyonellerle güçlendiren ve sloganını da “En lezzetli duygu” olarak değiştiren Keskinoğlu, 55’inci yılına girerken yeni şirket logosunu da belirledi.

keskinoglu-logo-gidahattiKalpten doğan horoz figürü

Yumurta ve beyaz et sektörünün önde gelen markası Keskinoğlu’nun yeni logosu, kalpten doğan bir horoz figüründen oluşuyor. Markanın yeni logosu, piliç etinin sağlıklı beslenme üzerindeki olumlu etkisini vurguluyor.

Keskinoğlu logosu ile birlikte, değişen tüketici beklentileri doğrultusunda kurumsal kimliği, şirket jingle’ı, web sitesi, ambalaj tasarımı ve ürün gamında da değişikliğe gitti.

keskinoglu-protein-amblem-gidahattiProtein vurgusu

Yeni dönemde Keskinoğlu ürün ambalajlarında ve iletişim faaliyetlerinde, vücudun sağlıklı gelişimi için ihtiyaç duyulan protein vurgusu öne çıkacak. Bu amaçla markanın tüm ürün ambalajlarına, “protein kaynağı” ifadesiyle özel bir amblem de eklendi.

103 yılında minyatür bir tavuk çiftliği ile sektördeki yolculuğuna başlayan Keskinoğlu, 1987’de Türkiye’nin ilk yumurta ihracatını gerçekleştiren firma.

keskinoglu-slogan-gidahatti2009’da Avrupa’ya piliç eti ihracatına başlayan marka, Almanya’ya piliç eti, Yunanistan’a yumurta, Azerbaycan’a sofralık yumurta ihracatı gerçekleştiren ilk firma olmasının yanı sıra Türkiye’den Singapur’a piliç eti ihraç eden ilk marka olmayı da başardı.

Firmanın ürün portföyünde ilk kez pazara sunulan ürünler arasında, çocuklar için özel geliştirilmiş pişmiş piliç eti ürünleri de bulunuyor.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir