20 ilde KOBİ etkinliği düzenleniyor

-
20 ilde KOBİ etkinliği düzenleniyor

AB Türkiye Delegasyonu, AB’nin KOBİ’lerle ilgili politikalarına dikkat çekmek ve Türkiye’de girişimciliği desteklemek üzere 16-20 Kasım KOBİ haftasında bir dizi etkinlik düzenliyor. 20 ilde düzenlenen etkinlikler ile Delegasyon’un AB Bilgi Merkezleri girişimcilere yol gösterecek.

AB Türkiye Delegasyonu, 20 ildeki (Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van) KOBİ’leri desteklemek amacıyla bir dizi etkinlik düzenliyor.

16-20 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinliklerde KOSGEB üyeleri, AB Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü yetkilileri ile akademisyenler ve gazetecilerin yanı sıra konularında uzman konuşmacılar yer alacak.

Etkinlikler kapsamında İstanbul’da, farklı okullardan gelen öğrenciler “Yenilikçilik” konulu, bir günlük kampa katılma fırsatı elde edecek ve burada “Yeşil Teknoloji İşletmeleri” için yeni fikirler geliştirecekler.

Ankara, Bursa ve Trabzon’daki etkinliklerdeki temel odak noktası da yine bölgedeki genç girişimciler olacak. “Kendi Hayatının Girişimcisi Sen Ol!” sloganıyla yola çıkan Ankara’daki etkinlikler, mesleki okullarda eğitim gören öğrencilere yeni bakış açıları aşılamayı amaçlıyor.

Trabzon’da katılımcılara yönelik “Başarılı Girişim için 6 Temel Adım” başlıklı bir eğitim verilecek; Bursa’daki katılımcılar ise “Büyük Düşünmek” ve işletmelerini uluslararası ortama uyarlama konusunda tartışmalara katılacaklar.

KOBİ haftası boyunca, tartışma panelleriyle, etkinliklere ev sahipliği yapan kentlerdeki ekonomik altyapı konusu da ele alınacak. Denizli, Diyarbakır, Edirne, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Samsun ve Sivas’ta düzenlenecek olan seminerlerde KOBİ’lere yönelik AB fonlarına odaklanılırken; Antalya, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Mersin, Şanlıurfa ve Van’daki etkinliklerde dış ticaret ve Avrupa Birliği standartları konulu bir dizi çalışma gerçekleştirilecek.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir